Vad ingår?
Vår förnyade servering av måltider är alltid tillgängligt för resenärer i businessklass på våra långdistansflyg. Du kan nu avnjuta vår förnyade måltider i businessklass med upp till sex rätter och en lättare andra måltid eller frukost, beroende på destination. Vi serverar måltiden med våra prisbelönta viner och ett brett utbud av andra drycker.
Du kan välja huvudrätt i förväg på långdistansflyg från Helsingfors och Stockholm via Hantera bokning. Gör det senast 24 timmar före avgång. Genom att meddela oss ditt val i förväg hjälper du oss att minimera mängden matavfall.
Om du har några speciella kostbehov kan du välja måltid i förväg bland våra specialkostalternativ. Vi kommer att förbereda måltiden, så att du kan avnjuta den ombord.
Du får goda tilltugg och drycker under hela resan i businessklass på långdistansflyg.