Search and book Helsinki to Oulu flights

Flight from
HEL,
Flight to
OUL,
Passengers
1 adult
Travel class
Economy
Departure date
Return date
Prices from

Popular flights and flight offers from Helsinki to Oulu

HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Mon 30 Mar 2020 – Thu 2 Apr 2020
From
€73
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Tue 31 Mar 2020 – Tue 7 Apr 2020
From
€73
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Wed 1 Apr 2020 – Tue 7 Apr 2020
From
€73
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Thu 2 Apr 2020 – Tue 7 Apr 2020
From
€82
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Fri 3 Apr 2020 – Tue 7 Apr 2020
From
€95
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Sat 4 Apr 2020 – Tue 7 Apr 2020
From
€82

Finnair lentää suoraan Helsingistä Ouluun useita kertoja päivässä. Viikonloppuisin lentoja Helsingin ja Oulun välillä liikennöidään harvemmin. Lentoaikamme Helsingistä Ouluun vaihtelee yhden tunnin ja puolentoista tunnin välillä riippuen konetyypistä. Suurin osa lennoista Helsingin ja Oulun välillä liikennöidään Airbus-koneilla, millä Helsingin ja Oulun välinen noin 550 kilometrin välimatka taittuu noin tunnissa.

Helsinki–Oulu ja Oulu–Helsinki välisten kotimaanlentojen lähtöselvitys tulee olla tehtynä viimeistään 45 minuuttia ennen lähtöä. Lähtö- ja lentoaikataulun Helsingistä Ouluun löydät mm. tältä sivulta ja varauspolulta. Lähtöselvitys kotimaanlennoillamme aukeaa 36 tuntia ennen lennon lähtöä ja on käytettävissäsi ympäri vuorokauden internetissä sekä sovelluksissa maksutta. Mikäli lennon Helsingistä Ouluun operoi muu lentoyhtiö kuin Finnair tai Norra, lähtöselvitys tulee tehdä operoivan lentoyhtiön lähtöselvityspisteessä tai -palvelussa.

Finnairilla lennät Helsingistä Ouluun ja Oulusta Helsinkiin nopeasti, vaivattomasti ja edullisesti. Kattavasta lentoaikataulustamme löydät varmasti omaan aikatauluusi sopivan lennon – varaa lentosi Ouluun jo tänään!

Our cheapest flights from Helsinki to Oulu

HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Thu 28 May 2020 – Sun 31 May 2020
From
€73
Book now
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Wed 27 May 2020 – Sat 30 May 2020
From
€73
Book now
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Tue 26 May 2020 – Sun 31 May 2020
From
€73
Book now
HEL – OUL
Helsinki - Oulu
Mon 25 May 2020 – Fri 29 May 2020
From
€73
Book now

Popular routes and flight deals