Search and book Helsinki to New York flights

Flight from
HEL,
Flight to
NYC,
Passengers
1 adult
Travel class
Economy
Departure date
Return date
Prices from

Popular flights and flight offers from Helsinki to New York

HEL – NYC
Helsinki - New York
Sat 6 Jun 2020 – Tue 9 Jun 2020
From
€914
HEL – NYC
Helsinki - New York
Sun 7 Jun 2020 – Wed 10 Jun 2020
From
€820
HEL – NYC
Helsinki - New York
Mon 8 Jun 2020 – Mon 15 Jun 2020
From
€820
HEL – NYC
Helsinki - New York
Tue 9 Jun 2020 – Wed 17 Jun 2020
From
€775
HEL – NYC
Helsinki - New York
Wed 10 Jun 2020 – Mon 15 Jun 2020
From
€820
HEL – NYC
Helsinki - New York
Thu 11 Jun 2020 – Mon 15 Jun 2020
From
€839

Finnair lentää välillä Helsinki–New York nopeasti ja vaivattomasti Helsinki-Vantaan lentoaseman kautta. Mahdollinen vaihtosi sujuu jopa 35 minuutissa, sillä Helsinki-Vantaalla kaikki Finnairin lentojen vaihdot tapahtuvat saman terminaalin sisällä.

Nauti Pohjois-Amerikan lennollasi Finnairin erinomaisesta palvelusta ja rentouttavasta tunnelmasta. Finnairilla lennät kohteeseen New York nopeaa reittiä suoraan Helsingistä – varaa lennot välille Helsinki–New York nyt ja unelmien matkasi Pohjois-Amerikkaan voi alkaa!

Our cheapest flights from Helsinki to New York

HEL – NYC
Helsinki - New York
Tue 9 Jun 2020 – Wed 17 Jun 2020
From
€775
Book now
HEL – NYC
Helsinki - New York
Tue 16 Jun 2020 – Sun 21 Jun 2020
From
€776
Book now
HEL – NYC
Helsinki - New York
Fri 12 Jun 2020 – Wed 17 Jun 2020
From
€791
Book now
HEL – NYC
Helsinki - New York
Wed 17 Jun 2020 – Mon 22 Jun 2020
From
€820
Book now

Popular routes and flight deals