Turvalised reisid koos Finnair Holidaysiga

Finnair Holidaysi reisijate turvalisus on meie kõige olulisem prioriteet. Selleks, et meie kliendid saaksid oma puhkust ja uusi elamusi nautida, panime kokku juhtnöörid, mida oma järgmist reisi planeerides ning reisil olles jälgida. Enda ja teiste tervise ning turvalisuse huvides palun loe need juhtnöörid läbi juba enne Finnair Holidays reisile asumist.

ENNE LENDU

Uuri oma sihtkohariigi sisenemisnõuete kohta aegsasti enne reisi algust.

Reisi õnnestumise ja ohutuse tagamiseks pea meeles, et piirangud ning riiki sisenemise nõuded võivad erinevates riikides erineda ja kiiresti muutuda. Sisenemisreegleid kehtestavad riikide valitsused ning neid tuleks ametlike riiklike infokanalite kaudu kontrollida.

Kontrolli oma sihtkohariigi sisenemisnõudeid selle riigi välissaatkonna või Eesti välisministeeriumi kodulehelt. Uuri nõuete kohta aegsasti enne oma reisi algust. Sisenemine võib sõltuda mitmest tegurist, näiteks minimaalsest riigis viibitud päevade arvust, tervisetõendist või enne reisi algust täidetavast sisenemisavaldusest.

LENNUJAAMAS

Nii Soome kui ka rahvusvahelised lennujaamad pööravad suurt tähelepanu puhtusele, kätehügieenile ja inimestevahelise vahemaa hoidmisele. Paljud lennujaamad on põrandale paigaldatud kleebised, mis juhivad tähelepanu ohutu vahemaa hoidmisele. Järgi kindlasti lennujaamades antavaid juhiseid.

Helsingi lennujaamas on klienditeeninduspunktides kaitseklaasid ja töötajad kannavad näomaske. Veendu, et sul oleks piisavalt näomaske, kuna neid soovitatakse kasutada lisaks Helsingi lennujaamale ka teistes rahvusvahelistes lennujaamades. Käte desinfitseerimisvahend on saadaval nii check-in alal kui ka väravate juures. Püüa vältida suuremaid rahvahulki, kes võivad koguneda check-in masinate või pagasi äraandmispunktide juures. Tee check-in ära eelnevalt veebis või Finnair mobiilirakenduse kaudu. Juhul kui väravast lennukile jõudmiseks tuleb kasutada bussi, on need ainult poolenisti täidetud.

Loe lähemalt, kuidas Finnair sinu tervise ja turvalisuse eest hoolt kannab

LENNUKI PARDAL

Finnair Holidays reisijad lennutatakse kohale Finnair otselendudega või koostöös oneworld allianssi kuuluvate lennufirmadega. Iga lennufirma järgib oma lendudel vajalikke ohutusnõudeid.

Hetkel teadaoleva info kohaselt on nakkushaiguste leviku risk lennuki pardal madal. Reisijate ja pardameeskonna tervise kaitsmiseks on Finnair kasutusele võtnud uued ohutusmeetmed. Lennukeid puhastatakse seest väga põhjalikult, ka reisijatele jagatakse lennu vältel niiskeid puhastuslappe. Kõik reisijad, kellel vanust üle seitsme aasta ja lennuki pardameeskonna liikmed peavad kogu lennu vältel kandma suud ning nina katvat näomaski. Näomask võib olla soetatud apteegist või kangast valmistatud. Kõige olulisem maski juures on, et ta kataks kindlasti nii nina kui suud, et takistada piiskade levimist. Mask tuleb ette panna enne lennuki pardale asumist ja selle võib eemaldada vaid söömise ning joomise ajaks.

Palun pea meeles, et erinevad lennufirmad võivad rakendada erinevaid ohutusmeetmeid, kuid maski kandmine on soovitatav igal lennul.

Loe lisaks


SIHTKOHTA SAABUMINE

Pärast sihtkohta saabumist pööra samuti tähelepanu enda ja teiste tervise kaitsmisele. Juhul kui oled tellinud lennujaamas transfeeri teenuse, mis transpordib peale sinu ja sinu kaaslaste ka teisi reisijaid, soovitame sõidu ajal kanda näomaski ning järgida juhi poolt antud juhtnööre.

Järgi alati riikide poolt ette antud terviseohutuse juhiseid. Juhised ja ohutusmeetmed võivad olenevalt sihtkohariigist erineda. Juhiseid saab enne lennujaamast väljumist lennujaama töötajatelt või infovoldikutelt, mis saadetakse sulle enne lendu.

Juhul kui riigi sisenemisreeglid muutuvad reisijate jaoks märkimisväärselt karmimaks (näiteks nõue saabumisel karantiini jääda või muud piirangud, mis mõjutavad oluliselt sinu reisi), siis tühistab Finnair Holidays sinu reisi ilma tühistamistasuta.

MAJUTUS

Hotellid järgivad ametivõimude antud tervisohutusejuhiseid ja on teinud kõik endast oleneva, et kaitsta klientide ning töötajate turvalisust. Enda ohutuse tagamiseks järgi kindlasti hotelli poolt antud juhiseid ja reegleid.

Hotellid on teiste ohutusmeetmete kõrval intensiivsemaks muutnud ühises kasutuses olevate ruumide puhastamist, desinfitseerimist ja ventilatsiooni. Hotelli ja tema tubade sisustus võib olla muutunud, et kaitsta külastajate tervist ja säilitada kõrge hügieenitase, seda näiteks ajalehtede ning ajakirjade eemaldamise näol. Lisaks desinfitseeritakse regulaarselt enamkasutatavaid esemeid, nagu uksekäepidemed, lülitid ja puldid. Erilist tähelepanu pööratakse ka hotellitöötajate isiklikule hügieenile ning nende kehatemperatuuri mõõdetakse iga päev.

Ka hotellide poolt pakutavate teenuste puhul võib ette tulla muudatusi, näiteks tühistatud ürituste näol, kus külastajad võiksid sattuda üksteisega lähedasse kontakti. Hotellides, kus on restoran, võib buffeedes toidu serveerimisel ette tulla muudatusi. Toidud tuuakse kas laudadesse või serveeritakse muul ohutul viisil.

Hotellid järgivad tähelepanelikult ja regulaarselt riigi poolt antud juhiseid ning määrusi. Vajadusel kohandatakse oma teenindust vastavalt uutele reeglitele. Isegi kui riik pole hotellide tegevust reguleerinud, on hotellid oma klientide ja personali kaitseks kasutusele võtnud meetmed, et tagada nende tervis ning ohutus. Kui meile laekub enne sinu reisi teavet, et sinu poolt broneeritud hotelli teenustes on olulisi muudatusi, näiteks mõnda hotelli teenustest enam ei pakuta, siis teavitame sind sellest eraldi.

KOHAPEALSED TEENUSED

Pea meeles, et riigid ja sihtkohad rakendavad praegusel ajal kõikvõimalikke eriolukorrast tingitud meetmeid, piiranguid ning tavasid. Reguleerimise ja piiramise eesmärk on tagada nii kohalike elanike kui ka turistide tervis ning ohutus. Sellegi poolest püütakse turistidele pakkuda nauditavat reisielamust. Piirangud võivad hõlmata näiteks restoranide ja teiste meelelahutusasutuste lahtiolekuaegu ning vaatamisväärsuste külastuspiiranguid. Kogunemiskeelu tõttu võidakse ära jätta üritusi. Rannapuhkuse sihtkohtades peab arvestama ohutute vahemaade hoidmise ja külastajate arvu piirangutega, et kõik saaksid seal ennast hästi ja turvaliselt tunda. Pea meeles, et enamik hotelle, restorane ja muid asutusi eelistab sularahaga arveldamise asemel kaardimakseid ning paljud kohad on otsustanud makseviisina aktsepteerida ainult pangakaarte.

Soovitame alati oma käte hügieeni eest hoolt kanda ja endaga kaasas kanda käte desinfitseerimisvahendit ning näomaske. Nii on võimalik ennast kaitsta ka siis, kui oled näiteks rahvamassi lähedal või ühistranspordis. Palun hoia igal võimalusel distantsi ning kanna näomaski, kui ohutu vahemaa hoidmine pole võimalik.

REISIKINDLUSTUS JA FINNAIRI KOROONAKINDLUSTUS KAITSEVAD SIND

Lisakindlustundeks tagame kõigile, kes reisivad ajavahemikus 3. november 2020 kuni 31. märts 2021 Soomest välismaale tasuta Finnair Corona Cover kindlustuse. Koroonakindlustus ei asenda reisikindlustust, kuid pakub lisakaitset välismaal COVID-19-ga nakatumise korral.

Seetõttu soovitame sul enne reisi algust endale hankida reisikindlustus ja kontrollida kindlustushüvitiste tingimusi. Tingimused erinevad olenevalt pakkujast ja me soovitame need enne reisi algust aegsasti üle kontrollida. Reisikindlustus on mõistlik endale muretseda kohe, kui oled broneeringu teinud. Oluline on veenduda, et reisikindlustus kataks enne reisi ja reisi ajal tekkinud haigusi.

Loe lähemalt Finnair Corona Coveri kohta

Korduma kippuvad küsimused

Kas praegu on ohutu reisida?

Finnair Holidays järgib hoolikalt nii kohalike kui ka välisriikide ametivõimude juhiseid. Reiside läbiviimisel lähtume parimast teadaolevast infost. Juhul kui sihtkohariigi sisenemisreeglid muutuvad reisijate jaoks märkimisväärselt karmimaks (näiteks nõue saabumisel karantiini jääda või muud piirangud, mis mõjutavad oluliselt sinu reisi), siis tühistab Finnair Holidays sinu reisi ilma tühistamistasuta. Turvaline reisimine on meie prioriteet ja me reisime ainult siis, kui see on ohutu.

Kas sihtkohas saab tavapäraselt reisida?

Erinevad riigid on rakendanud erinevaid meetmeid ja piiranguid, et tagada kohalike elanike ning turistide tervis ja turvalisus. Piirangud võivad hõlmata näiteks restoranide ja teiste meelelahutusasutuste lahtiolekuaegu ning vaatamisväärsuste külastuspiiranguid. Kogunemiskeelu tõttu võidakse ära jätta üritusi. Rannapuhkuse sihtkohtades peab arvestama ohutute vahemaade hoidmise ja külastajate arvu piirangutega, et kõik saaksid seal ennast hästi ja turvaliselt tunda. Enamik hotelle, restorane ja muid asutusi eelistab sularahaga arveldamise asemel kaardimakseid ning paljud kohad on otsustanud makseviisina aktsepteerida ainult pangakaarte.

Kuidas kõige paremini reisiks ette valmistuda?

Soovitame alati oma käte hügieeni eest hoolt kanda ja endaga kaasas kanda käte desinfitseerimisvahendit ning näomaske. Nii on võimalik ennast kaitsta ka siis, kui oled näiteks rahvamassi lähedal või ühistranspordis. Palun hoia igal võimalusel distantsi ning kanna näomaski, kui ohutu vahemaa hoidmine pole võimalik. Palun järgi hoolikalt sihtkohariigi valitsuse poolt ette antud juhtnööre ja reegleid.

Kas on võimalik, et pean sihtkohariiki jõudes jääma karantiini?

Juhul kui sihtkohariigi sisenemisreeglid muutuvad Finnair Holidays reisijate jaoks märkimisväärselt karmimaks (näiteks nõue saabumisel karantiini jääda või muud piirangud, mis mõjutavad oluliselt sinu reisi), siis tühistab Finnair Holidays sinu reisi ilma tühistamistasuta.

Milliseid ohutusmeetmeid rakendatakse lennuki pardal?

Finnair Holidays reisid lennatakse Finnairi lendudega või koostöös Finnairi partnerlennufirmadega. Igal lennul järgitakse ohutusnõudeid. Enamik lende on Finnairi otselennud. Lennukeid puhastatakse seest väga põhjalikult, ka reisijatele jagatakse lennu vältel niiskeid puhastuslappe. Kõik reisijad, kellel vanust üle seitsme aasta ja lennuki pardameeskonna liikmed peavad kogu lennu vältel kandma suud ja nina katvat näomaski. Maski võib ära võtta söömise ning joomise ajaks.

Millised hügieenimeetmed on hotellide poolt kasutusele võetud?

Hotellid on teiste ohutusmeetmete kõrval intensiivsemaks muutnud ühises kasutuses olevate ruumide puhastamist, desinfitseerimist ja ventilatsiooni. Hotelli ja tema tubade sisustus võib olla muutunud, et kaitsta külastajate tervist ja säilitada kõrge hügieenitase, seda näiteks ajalehtede ning ajakirjade eemaldamise näol. Lisaks desinfitseeritakse regulaarselt enamkasutatavaid esemeid, nagu uksekäepidemed, lülitid ja puldid. Erilist tähelepanu pööratakse ka hotellitöötajate isiklikule hügieenile ning nende kehatemperatuuri mõõdetakse iga päev.

Ka hotellide poolt pakutavates teenustes võib ette tulla muudatusi, näiteks tühistatud ürituste näol, kus külastajad võiksid sattuda üksteisega lähedasse kontakti. Hotellides, kus on restoran, võib buffeedes toidu serveerimisel ette tulla muudatusi. Toidud tuuakse kas laudadesse või serveeritakse muul ohutul viisil.

Kuidas hoitakse lennuki pardal ohutut distantsi?

Finnair kasutab uut pardalemineku korraldust, et tagada ohutud vahemaad ja muuta reisijate vahelisi kontakte võimalikult minimaalseks. Lennukisse sisenetakse ainult lennuki tagumisest otsast. Praegusel hetkel ei ole kõrgema reisiklassiga reisijatel võimalik eelisjärjekorras pardale pääseda. Kui pardal on piisavalt ruumi, paigutatakse reisijad üksteisest võimalikult kaugele.