Reisiinfo

KOROONAVIIRUSE MÕJU REISIMISELE

FINNAIR HOLIDAYS TÜHISTAB KÕIK REISID AJAVAHEMIKUS 13. MÄRTS – 31. JUULI

UUENDATUD 6. MAI 2020

Koroonaviiruse levik, selle tõttu kehtestatud reisipiirangud ja Finnairi tühistatud lennud mõjutavad tugevalt Finnair Holidaysi reise ka ajavahemikus 1.-31. juuli. Teatasime varem, et kõik reisid ajavahemikus 13. märts – 30. juuni on tühistatud. Finnair Holidays tühistab nüüd ka kõik reisid ajavahemikus 1.–31. juuli 2020. Uusi broneeringuid saab teha alates 1. augustist 2020 algavatele reisidele.

1. augustil ja pärast seda algavatele reisidele kehtivad tavapärased reisi muutmise ja tühistamise tasud.

Me võtame ühendust kõikide meie klientidega, keda praegune olukord mõjutab. Kontakteerumine toimub vastavalt reisikuupäevadele. Broneeringutega seotud toimingud ja asjakohase info edastamine võtab praeguses olukorras mitmeid päevi (või isegi nädalaid) aega. Reiside tühistamine toimub automaatselt ja tagasimaksega seotud juhised saadetakse broneeringul antud e-posti aadressile.

Reiside hüvitamine võib viibida, sest koroonaviiruse leviku poolt esile toodud olukorras on meie klienditugi pidevalt üle koormatud. Palume sama broneeringuga seoses mitmete päringute saatmist vältida, sest see koormab kliendituge veelgi. Vabandame ebamugavuste pärast, mida praegune erakordne situatsioon on endaga kaasa toonud.

Finnair Holidays jälgib tähelepanelikult koroonaviiruse levikut ja mõju. Oleme valimis kõikideks vajalikeks sammudeks, et tagada meie klientide turvalisus ning reiside sujuvus.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kas minu reis tühistatakse automaatselt?

Kui sinu reis toimub ajavahemikus 13. märts – 31. juuli 2020, siis see tühistatakse automaatselt ja tagasimaksega seotud juhised saadetakse broneeringul antud e-posti aadressile. Palun pane tähele, et tühistamistega seotud toimingud võtavad praeguses olukorras mitmeid päevi või isegi nädalaid aega.

Mitu teadet mulle saadetakse?

Me saadame seoses reiside ärajäämisega broneeringul antud e-posti aadressile kaks e-kirja. Kirjad saadetakse meie klientidele, kelle reisid on tühistatud. Esimene e-kiri on automaatne ja teavitab reisi tühistamisest. Teine e-kiri annab täpsemad juhised tagasimaksete kohta. Juhul kui sa mõlemat kirja saanud pole, kontrolli palun oma “Rämpsposti” kausta.

Kas minu ärajäänud reis hüvitatakse?

Sinu reis tühistatakse automaatselt ja tagasimaksega seotud juhised saadetakse broneerimisel antud e-posti aadressile.

Kuidas ja millal tagasimaksed toimuvad?

Tühistamiste ja tagasimaksetega seotud toimingud tehakse vastavalt reisi väljumiskuupäevale ja juhised saadetakse automaatselt broneerija e-postile. Kui kasutasite reisi eest tasumiseks krediitkaarti ja ost toimus vähem kui 60 päeva tagasi, toimub tagasimakse automaatselt. 

Palun pidage silmas, et tagasimaksete osas võib esineda viivitusi, sest meie klienditugi on üle koormatud. Palume sama broneeringuga seoses mitmete päringute saatmist vältida, sest see koormab kliendituge veelgi.

Kas minu ärajäänud reisi maksumus hüvitatakse täies mahus?

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev jäi ajavahemikku 13. märts – 14. mai ja juhul kui reis tühistati 12. märtsil 2020 või varem, siis hüvitatakse reis ilma tühistamistasuta.

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev jääb ajavahemikku 15. mai – 30. juuni ja juhul kui reis tühistati 23. märtsil 2020 või varem, siis hüvitatakse reis ilma tühistamistasuta.

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev jääb ajavahemikku 1.–31. juuli ja juhul kui reis tühistati 6. mail 2020 või varem, siis hüvitatakse reis ilma tühistamistasuta.

Tühistamistasu hulka ei kuulu erinevad teenustasud või krediitkaardi maksetega seotud tasud, mida broneeringut tehes küsida võidi. Selliste ja teiste sarnaste tasude kompensatsiooni kohta võid uurida oma kindlustuse käest.

Ma ostsin oma Finnair lennule lisateenuseid. Kuidas need kompenseeritakse?

Kui sa ostsid oma Finnair lennule lisateenuseid ja sinu reis tühistati, siis on sul võimalik taotleda Finnairi käest hüvitist. Rohkem infot: https://www.finnair.com/ee-et/klienditugi-ja-kontaktandmed/pöördumisvormid/tagasiside-ja-taotlused

Ma tühistasin oma reisi ja pidin maksma tühistamistasu. Kas ma saan selle tagasi?

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev jäi ajavahemikku 13. märts – 14. mai ja juhul kui reis tühistati 12. märtsil 2020 või hiljem, siis hüvitatakse reis ilma tühistamistasuta.

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev jäi ajavahemikku 15. mai – 30. juuni ja juhul kui reis tühistati 23. märtsil 2020 või hiljem, siis hüvitatakse reis ilma tühistamistasuta.

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev jääb ajavahemikku 1.–31. juuli ja juhul kui reis tühistati 6. mail 2020 või varem, siis hüvitatakse reis ilma tühistamistasuta.

Pole vaja eraldi selle pärast meie klienditoega ühendust võtta.

Kas selline tagasimakse kord kehtib ka reisile, mis oleks toimunud ajavahemikus 13. märts – 31. juuli 2020, kuid mis tühistati varem?

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev on ajavahemikus 13. märts – 14. mai 2020 ja sinu tühistamine menetleti enne 12. märtsi 2020, siis jääb jõusse broneeringu tegemise ajal kehtinud reiside muutmise ning tühistamise kord.

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev on ajavahemikus 15. mai – 30. juuni 2020 ja sinu tühistamine menetleti enne 23. märtsi 2020, siis jääb jõusse broneeringu tegemise ajal kehtinud reiside muutmise ning tühistamise kord.

Kui sinu reisi algupärane väljumiskuupäev on ajavahemikus 1.–31. juuli 2020 ja sinu tühistamine menetleti enne 6. maid 2020, siis jääb jõusse broneeringu tegemise ajal kehtinud reiside muutmise ning tühistamise kord.


MUUDATUSED FINNAIR HOLIDAYS KEVADISTES REISIDES – TÄPSEMA INFOGA PÖÖRDUME OTSE KLIENTIDE POOLE

UUENDATUD 16. MÄRTS 2020

Praegusel olukorral, mille on kaasa toonud koroonaviiruse levik, paljude riikide reisipiirangud ja Finnairi otsus lähitulevikus toimuvate lendude tühistamise kohta, on tugev mõju Finnair Holidays poolt pakutavatele reisidele. 

Finnair Holidays on otsustanud ära jätta kõik reisid, mille väljumiskuupäev on enne 14. maid 2020. Otsus pärast 14. maid toimuvate reiside kohta tehakse märtsi kuu lõpus. Praegusel hetkel kehtivad 15. mail ja pärast seda algavatele reisidele tavapärased reisi muutmise ning ärajätmise tasud. 

13. märtsil teatasime, et kõik Finnair Holidays reisid ajavahemikus 13. märts kuni 12. aprill 2020 on tühistatud. 

Me võtame otse ühendust kõikide meie klientidega, keda praegune olukord mõjutab. Kontakteerumine toimub vastavalt reisikuupäevadele. Broneeringutega seotud toimingud ja asjakohase info edastamine võtab praeguses olukorras mitmeid päevi (või isegi nädalaid) aega. Reiside tühistamine toimub automaatselt ja tagasimaksega seotud juhised saadetakse broneeringul antud e-posti aadressile.  

Reiside hüvitamine võib viibida, sest koroonaviiruse leviku poolt esile toodud olukorras on meie klienditugi pidevalt üle koormatud. Palume sama broneeringuga seoses mitmete päringute saatmist vältida, sest see koormab kliendituge veelgi. Vabandame ebamugavuste pärast, mida praegune erakordne situatsioon on endaga kaasa toonud! 

Finnair Holidays jälgib tähelepanelikult koroonaviiruse levikut ja mõju. Oleme valimis kõikideks vajalikeks sammudeks, et tagada meie klientide turvalisus ning reiside sujuvus. 

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED 

Kas minu reis tühistatakse automaatselt? 

Kui sinu reis toimub ajavahemikus 13. märts kuni 14. mai 2020, siis see tühistatakse automaatselt ja tagasimaksega seotud juhised saadetakse broneeringul antud e-posti aadressile. Palun pane tähele, et tühistamistega seotud toimingud võtavad praeguses olukorras mitmeid päevi või isegi nädalaid aega. 

Kas minu ärajäänud reis hüvitatakse? 

Sinu reis tühistatakse automaatselt ja tagasimaksega seotud juhised saadetakse broneerimisel antud e-posti aadressile. 

Ma tühistasin oma reisi ja pidin maksma tühistamistasu. Kas ma saan selle tagasi? 

Kui sa tühistasid oma reisi 12. märtsil või hiljem ja sinu reisi alguskuupäev on ajavahemikus 13. märts kuni 14. mai 2020, siis see hüvitatakse. Pole vaja eraldi selle pärast meie klienditoega ühendust võtta. 

Mida ma peaksin tegema kui ma olen hetkel Finnair Holidays reisil? 

Ülalmainitud teadaanded ja muudatused ei puuduta neid Finnair Holidays kliente, kes on juba sihtkohas. Kui sa oled oma puhkusereisil ja sinu tagasilennu osas tuleb esile muudatusi, siis võtab Finnair või Finnair Holidays klienditugi sinuga otse ühendust. 

Miks jäetakse hetkel nii palju reise ära? 

Olukord on koroonaviiruse leviku, Finnairi ärajäetud lendude hulga ja erinevate riikide poolt kehtestatud reisipiirangute ning piiride sulgemise tõttu väga keeruline. Me püüame olukorra muutusi ette näha ja oma kliente ebameeldivuste eest säästa.